wtorek, 24 listopada 2009

Prezenty..

Dostaliście kiedyś jako prezent gacie, albo jakieś flamastry, lub ZWYKŁE kredki.
Ja DOSTAŁAM. Wy nie zrozumiecie tego, jak to poniża. Moi rodzice kupowali im zawsze jakieś czekolady, samochodziki, coś czym DA SIĘ BAWIĆ! A ja co dostawałam? Majtki, jakieś tanie figurki, w najlepszym razie GARNKI DO ZABAWY! Sorry, ale to nie fajne. Czuje się wtedy upokorzona.
W domu, a nawet u siostry mojej babci dostanę coś lepszego. w zeszłym roku nawet dalej spokrewnieni dali mi CZEKOLADĘ. To o wiele lepsze niż gacie.
Ja bym skróciła cały 24.12 do łamania się opłatkiem u drugiej babci. A nie siedzenie w shitowej atmosferze, i jak to ten gościu ple ple ple ple. Wolę wersję DOM tam mogę choć liczyć na normalne prezenty i KOMP!

poniedziałek, 16 listopada 2009

Prosty Napis z Orginalnym Tłem



WSTĘP

Słowem wstępu, pożyczę wam miłego GIMPOWANIA!

---------

1. Tworzymy Obraz [ Plik --> Nowy ] o dowolnych wymiarach.
2. Piszemy dowolny tekst [ T]
3. Otwieramy nasz obraz [ Plik --> Otwórz jako warstwy ]
4. Wybieramy warstwę z tekstem i klikamy Kanał Alfa na Zaznaczenie.
5. Naciskamy Delete
6. Przechodzimy na warstwę ze zdjęciem.
7. Wybieramy [Zaznaczenie --> Odwróć ]
8. Wybieramy ponownie Delete.
9. Mamy już efekt!

---------
Czarna otoczka

1. Na warstwie z Tłem/Napisem wybieramy Kanał Alfa na Zaznaczenie.
2. Wybieramy [ Zaznaczenie ---> Powiększ np 2 ]
3. Wypełniamy kolorem CZARNYM
4. Mamy efekt.


-----------



czwartek, 12 listopada 2009

Taka mała foto-zabawa



Stock

Przejdźmy zatem do tego co tu zrobiłam:
a. kolor podłogi oraz drzwi
b. tło, czyli to drzewko
c. ściana, dość niewidoczne
d. postać owieczki

Wiem, że nie jakieś wspaniałe, ale dość proste.
Planuję, następnym razem zrobić drogę wchodzącą w drzwi.
Może innym razem spróbuję fotomanipulacji.... : )

środa, 11 listopada 2009

Święta.

Zawsze ta drętwa atmosfera. Niby choinka, niby coś. Pretensja o to, że nie lubię barszczu. Że mało zjem, że..... wszystko. Jedyny plus to prezenty. Gdy przyjedzie Ala, to jak nie mam ochoty się znią bawić to za chwilę "Dlaczego się z Alą nie bawisz?", ja już mam 12 lat! Nie musi mi się chcieć z nią zawsze bawić. Jeśli dostanę fingerboard to się nim będę bawić, a nie z Alą. Czy ja muszę się z nią bawić?! W tym roku postanawiam robić wszystko, ale nie wyczekiwać na nich, bo tak to, że nie mogłam się doczekać. Lubię tylko otwierać prezenty.

Inna sprawa, jeżeli pojechalibyśmy do nich. Można się bawić w rodzinę , w agentów, w szkolę. WE WSZYSTKO!

Nudziarstwo.

Yahoo!

Sądzę, że nim padnę z nudów przyzwoicie byłoby coś napisać.
A więc, nie nudziłabym si.ę gdyby:
x wczoraj mama zostawiłaby zakupy u cioci
x w związku z czym pojechalibyśmy po te zakupy i siedzielibyśmy, itd.

Przejdźmy zatem do rzeczy. Muszę wytrwać do soboty, bo wtedy przejedziemy z mamą się do Warszawy, razem z chrzestną i jej córką. Co więcej ojciec szykuje się na spotkanie klasowe, a ojciec Ali ( tj. córka cioci ) też gdzieś się wybiera. No a auto ma zostać. Cud miód. Więc pojedziemy do nich i będzie rejs po sklepach. Jak ja to kocham! Przymierzać, kupować oglądać. Ale A.L.A nie lubi ( męczy ją to ) zastanawiam się jak można nie lubić zakupów. Jak znam życie ciocia też będzie chciała mi coś kupić, bo tak to nie może. Jak pójdzie dobrze i pojechałybyśmy do ARKADII to może wstąpiłabym do SkateShop'u po fingerboard'a ( taka malusia deskorolka ).
JA CHCĘ JUŻ SOBOTĘ! Bądź poproszę ciocię na gwiazdkę. Przez allegro niech zamówią. Tyle, że będę musiała powiedzieć, żeby "złożyła zamówienie u swojego Mikołaja", bo nie powiem:
- Ciocia kup mi na gwiazdkę fingerboard'a pokazać Ci w necie?
A czemu? Bo ALA wierzy dalej, że istnieje. Ja w jej wieku juz wiedzialam, że to rodzice podkladają prezenty. Ja od trzech lat, znajduję przed gwiazdką prezenty w szafie. Na stołeczek i buszujemy.
No to Bye Bye!